wtorek, 9 października 2007

Kreatory stron, a świadomość klientów

Siedząc w pracy niespodziewanie dostałem link od szefowej (nasz grafik). Strona do której prowadził jest programem który pomaga w tworzeniu prostych stron WWW. Aplikacja pozwala nam tak naprawdę na stworzenie 3 stron tematycznych:

 • Strona WWW

 • Blog

 • Foto galeria

Przez cały proces tworzenia przeprowadza nas rozbudowany kreator, możliwe jest dołączenie dodatkowych modułów jak czytnik RSS, mapa, głosowanie. Wyników naszej pracy nie możemy pobrać a następnie opublikować na własnym serwerze, są one dostępne na stronach usługodawców wraz z zachętą do kupna projektu.

Przeglądając ten projekt zastanawiała mnie jedna rzecz. Jak sprawdź by rosła świadomość klientów odnoście procesów tworzenia stron i ich poziomu skomplikowania, jeśli syn czy też córka takiego klienta siądzie przed komputerem i w 20 minut zrobi w pełni działającą stronę.

Spotkałem się już wiele razy ze stwierdzeniem "moja córka zrobiła stronę na informatyce, więc to pewnie nie jest trudne". Przy takim podejściu klienta do procesu tworzenia stron ciężko jest wynegocjować odpowiednią cenę, a co gorsza klient taki może mieć co najmniej dziwne zachcianki które tak na prawdę trudno jest wcielić w życie.

1 komentarz:

 1. d.evil / quaddevczwartek, 08 maja, 2008

  Ciężki temat - generalnie nie zajmuję się robieniem stron, ale jakąś wizytówkę czy coś trzasnąć nie problem. Jakiś czas temu znajomy - właściciel serwisu oponiarskiego - chciał, żebym mu zrobił stronę. Najpierw wizytówka, później wymyślał, że może jeszcze z ofertą w miarę świeżą itp.

  Skończyło się na tym, że któregoś dnia przyjechałem, a on opowiedział mi o kliencie, który niedaleko miasta, gdzie jest serwis "złapał gumę". Zadzwonił do swojej "bazy", w internecie wygrzebali mu numery telefonów do serwisów oponiarskich w najbliższym mieście - i w ten sposób trafiło, że zadzwonił do mojego znajomego. Podjechali z nowym kółkiem, stare zabrali, kasę wzięli.

  No i po moim zarobku - skoro firma "jest w internecie" (jakaś "Panorama Firm" czy coś takiego), to już mu strona nie potrzebna:/ Wk... się...

  OdpowiedzUsuń