środa, 8 kwietnia 2009

Spring - część 1. - tworzenie projektu

No to czas zabrać się do projektu.
Na początek tworzymy nowy projekt, w tym celu z menu InteliJ wybieramy File -> New Project. W oknie które się pokaże wybieramy "Create project from scratch" i idziemy dalej.

Tworzenie nowego projekty

W moim projekcie mam zamiar wykorzystać Maven-a więc jako typ projektu zaznaczam Maven Module, dzięki temu wyborowi mamy wsparcie Mavena (zostanie dodany plik POM, gdzie będziemy mogli przede wszystkim konfigurować biblioteki)

Wybór rodzaju projektu


Mamy już projekt, warto od razu skonfigurować w nim system kontroli wersji, ja wybrałem GIT-a. Z racji, że folder był już clonem repozytorium GIT-a na serwerze wystarczyło skorzystać z menu InteliJ-a.

Ustawianie repozytorium git-a


Jeśli nie mamy ustawionego repozytorium, klikamy na Git Init ... zainicjuje on repozytorium GIT-a na folderze z naszym projektem, potem możemy ustawić adres do serwera gdzie będzie przechowywana jego kopia.

Git obsługujemy prawym klawiszem myszy (na plikach naszego projektu) a także w oknie Changes.

Git


Wygląda na to, że projekt został ustawiony, poniżej drzewo projektu jakie powinniśmy otrzymać.

Drzewo projektu


W ten sposób utworzyliśmy zalążek naszego projektu, nie próbujcie go kompilować, a tym bardziej deploy-ować, bo nie ma co. W następnym poście podepniemy wsparcie dla frameworków a także zrzucimy schemat bazy danych.

1 komentarz:

  1. [...] poprzednim wpisie stworzyłem podstawowy projekt, nie posiada on żadnego kodu, bibliotek więc pora to nadrobić. [...]

    OdpowiedzUsuń