środa, 27 maja 2009

Maven i Spring 3.0.0 M3

Tworząc mój projekt stanąłem przed problemem którego nie potrafiłem rozwiązać, było to w miarę łatwe parsowanie przyjaznych linków celem wydobycia z nich parametrów. Spring 2.5.6 z którego korzystałem nie miał takiej możliwości (nie znalazłem rozwiązania), więc postanowiłem migrować projekt do najnowsze wersji tego frameworka a mianowicie do wersji 3.0.0 M3.

Z racji, że korzystam z mavena uznałem, że wystarczy zmienić wersje bibliotek w pliku POM.xml i wszystko ładnie będzie działać, niestety repozytoria które miałem skonfigurowane nie posiadały w swoich zasobach najnowszej wersji Spring-a.

Po szybkim przejrzeniu strony springframework.org szybko pobrałem konfigurację repozytorium Springa w którym przechowywane były najnowsze wersje bibliotek, niestety, po skonfigurowaniu tego repozytorium nie można było go zaktualizować (pobrać listy zawartości). Przeszukałem internet i nie znalazłem nic na ten temat, wpadłem natomiast na ciekawą aplikację jaką jest Nexus. Aplikacja pomaga nam utworzyć własne repozytorium, wymagając jedynie systemu operacyjnego z rodziny *Unix i maszyny wirtualnej javy, udostępniany jest też plik *.war, więc wszyscy użytkownicy, tomcata również znajdą coś dla siebie.

Tak więc utworzyłem na swoim serwerze vps repozytorium zawierające najnowszą wersję Springa, dodałem konfigurację do pliku POM.xml i wszystko działa, no prawie wszystko. Moje IDE nie widzi nowych wersji podczas wpisywania zależności, ale pobiera je poprawnie.

2 komentarze:

  1. Rozwiązaniem problemu z zaleznościami jest dodanie dodatkowego repozytorium Atalassiana. Nieskromnie dodam, iż opisałem to na swoim blogu. Dodatkowo Spring zmienił nazewnictwo artefaktów, co spowodowało małe zamiesznie.

    http://syllepsa.blogspot.com/2009/05/spring-framework-300m3-i-maven.html

    OdpowiedzUsuń
  2. @syllepsa:
    Zgadza się, aczkolwiek u mnie podczas aktualizacji repozytoriów wyrzucało błąd, że repozytoriów Atlassiana nie znaleziono. Dlatego stworzyłem własne.

    OdpowiedzUsuń