piątek, 21 stycznia 2011

Hudson-ci "za darmo" - beta od CloudBees


Firma CloudBees od jakiegoś czasu prowadzi beta testy swojej usługi skierowanej do programistów DEV@cloud.  Usługa zawiera w chwili obecnej serwer integracji Hudson z włączoną obsługą repozytoriów  GIT-a oraz SVN-a, obsługę Maven-a. Wyniki każdego build-a mogą być zapisywane do jednego z dwóch prywatnych repozytoriów maven-a (snapshot/release) by potem je wykorzystywać w projektach.

Póki trwa wersja beta, wszystkie usługi są całkowicie za darmo. Gdy usługa wyjdzie z bety pakiet podstawowy kosztować już będzie 25USD i zawierać będzie serwer continous integration Hudson, możliwość podpięcia 2 repozytoriów oraz maven proxy. Każdy build będzie nas dodatkowo kosztować w zależności od pakietu (zaczynając od 1centa/minute). Pełen cennik do obejrzenia na stronie producenta.

Warto dodać, że producent oferować będzie specjalne warunki dla beta testerów systemu więc jeśli ktoś szuka tego typu rozwiązania dla swoich projektów lub chciałby po prostu sprawdzić jak działa Hudson zapraszam gorąco.

1 komentarz:

  1. [...] tak dawno temu przedstawiałem nowy serwis udostępniający chmurę obliczeniową od CloudBees a już na horyzoncie pojawia się nowy zawodnik. Tym razem mamy do czynienia z produktem Cloud [...]

    OdpowiedzUsuń