piątek, 7 października 2011

SourceTree za darmo od Atlassian

Ledwie kilka dni temu Atlassian zaprezentował nową wersję swojego serwisu hostingującego kod, a znów głośno o tej firmie. Tym razem za sprawą przejęcia firmy SourceTree odpowiedzialnej za stworzenie makowej aplikacji (pod tą samą nazwą) ułatwiającej obsługę projektów opartych o Git, Mercurial oraz Subversion.

SourceTree jest zaawansowanym narzędziem które ułatwia obsługę komend systemów kontroli wersji. Dzięki niemu przy użyciu graficznego interfejsu możemy tworzyć commity, łatki, branche, tagi. Wywoływać komendy Fetch, Pull, Push...Prócz wsparcia dla kompletu komend możemy również zintegrować naszą aplikację z hostingami kodu, mamy tu do wyboru oczywiście Bitbucket ale również GitHub oraz Kiln, czy dwa ostatnie przetrwają przejęcie SourceTree przez Atlassian? Moim zdaniem tak. Firma od dawna znana jest z bardzo dobrego podejścia do programistów i braku "zachłanności" wobec innych co bardzo cieszy.

Cena


Zanim SourceTree został przejęty przez Atlassian kosztował 59,99 USD, w tej chwili jest dostępny za darmo PRZEZ OGRANICZONY CZAS wiec jeśli akurat korzystacie z maka polecam pobrać aplikację. Można to zrobić na dwa sposoby, albo zarejestrować się na stronie aplikacji, albo skorzystać z App Store.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz